هیچ امتیاز پاداش برای این محصول وجود ندارد.

ارزان شد!

دیگ چدنی M.I.3 مدل Hyper شانزده پره

( 292 )

 

10 سال ضمانت بدون قید و شرط

خدمات پس از فروش دائم

حمل و نقل و نصب رایگان

Give a Name

67,746,000 تومان

61,649,000 تومان

افزودن به لیست دلخواه

برای گرم کردن آب تا دمای پایین تر از نقطه جوش

راندمان بالای 90 درصد

پره چدنی با جذب انرژی بالا

طراحی ویژه و ظاهر زیبا

گازسوز و گازوئیل سوز

مجهز به لوله مقسم جهت توزیع آب بین پره ها

دارای واحد مراقبت با ویژگی های زیر:

1- امکان نصب کنترل پنل الکترونیکی با قابلیت برنامه ریزی

2- فشار سنج- دما سنج

3- دما پای تنظیم دمای دیگ

4- دماپای ایمنی (حد)

5- کلید تعیین وضعیت (قطع و وصل و تست دستی مشعل)

6- چراغ هشدار دهنده دماپای حد

راهنمای خرید دیگ آبگرم موتورخانه:

برای محاسبه صریح ظرفیت دیگ آبگرم چدنی که به صورت پره ای می باشند، متراژ یا زیر بنای کل ساختمان را در عدد 150 کیلو کالری بر ساعت ضرب می کنیم و سپس عدد حاصل را با کاتالوگ های شرکت های تولید کننده دیگ آبگرم چدنی شوفاژتطابق داده و تعداد پره و نوع دیگ شوفاژ را انتخاب می کنیم.

تعداد دیگ شوفاژ بستگی به محل پروژه دارد،معمولا برای ساختمان های مسکونی و اداری کوچک یک دستگاه دیگ آبگرم شوفاژ کافی می باشد ولی برای ساختمان های بزرگ حداقل دو دستگاه دیگ چدنی باید نصب گردند به طوریکه ظرفیت هر دستگاه 2/3 ظرفیت کل باشند واگر بنا به شرایط پروژه از سه دستگاه دیگ چدنی استفاده شودباید ظرفیت هر دیگ 1/3 ظرفیت کل انتخاب شود.

نکات مهم برای افزایش طول عمر دیگ آبگرم شوفاژ:
1.انتخاب مشعل متناسب با ظرفیت دیگ چدنی: اینکار باعث میشود پره آخر دیگ که دقیقا نوک شعله بروی آن متمرکز می شود ذوب نشود و با افزایش طول شعله ،از سر وصدای کار کرد مشعل کم نمود.

2. استفاده از سختی گیر:
همانطور که می دانیم ایجاد رسوب باعث ایجاد لایه ای مانند مقاومت حرارتی بروی سطح دیگ می شود که از تماس مستقیم شعله با بدنه دیگ جلوگیری می کند.این امر باعث کاهش ظرفیت حرارتی دیگ چدنی میشود که معمولا مصرف کنندگان با افزایش ظرفیت حرارتی مشعل گازی سعی در بر طرف کردن این مشکل را دارند که این کارتوجیه مهندسی ندارد چون افزایش ظرفیت حرارتی باعث ذوب شدن پرهای دیگ چدنی میشود.

 

تعیین ظرفیت دیگ :

BTU/ HR دیگ =BTU /HR گرمایش + BTU / HR آبگرم ×1.2

1.2 = 20 درصد به عنوان میانگین تلفات دیگ

 تخمین ظرفیت دیگ :

به ازای هر 1000 فوت مربع 1 BHP یا 33520 BTU /HR :

با ظرفیت کم برای مصارف تجاری و مسکونی :

67000 ــ 3400000 BTU / HR معادل 2ــ100 BHP

با ظرفیت متوسط برای مصارف تجاری و صنعتی کوچک :

2500000 ــ 10000000 BTU / HR معادل 100 ــ300 BHP

با ظرفیت زیاد برای مصارف تجاری و صنعتی بزرگ :

10000000 ــ 33500000 BTU / HR معادل 300 ـ 1000 BHP

یکی از روش های تخمین ظرفیت دیگ استفاده از رابطه زیر است

Q=A×(H/3)×550

A=مساحت ساختمان M2

Q = ظرفیت تقریبی دیگ BTU / HR

H = ارتفاع ساختمان

دیگ آبگرم ، اصول طراحی و انواع آن

یکی از قسمت های مهم سیستم های حرارت مرکزی در موتورخانه ها دیگ آبگرم یا بویلر آبگرم می باشد. لازم به ذکر است علاوه بر سیستم های گرمایش دیگ های ابگرم یا آبداغ در صنایع مختلف نیز کاربرد فراوان دارد. در این مقاله ضمن آشنایی با اصول کلی ، به معرفی انواع آن خواهیم پرداخت. 

دیگ آبگرم یا بویلر آبگرم چیست؟

دیگ آبگرم دستگاهی است که انرژی حرارتی آزاد شده حاصل از احتراق سوخت توسط مشعل را به آب داخل خود منتقل می کند. این آب گرم شده توسط پمپ به گردش در آمده و بخشی از انرژی خود را از دست می دهد. در نتیجه آب با دمای پایین به داخل دیگ باز می گردد و مجددا گرم می شود.

انواع دیگ های آبگرم و آب داغ

دیگ های آبگرم را بر اساس روش ها و پارامتر های مختلفی می توان تقسیم بندی نمود. آشنایی با این پارامتر ها می تواند به شناخت بهتر و انتخاب راحت تر دیگ آبگرم متناسب با نیاز شما کمک نماید.

دیگ آبگرم یا دیگ آب داغ (بر اساس دمای سیال )

در دیگ آبگرم حداکثر دمای آب دیگ  ۹۰ درجه سانتیگراد می باشد در صورتی که با افزایش فشار داخل دیگ و استفاده از سیستم انبساط بسته دمای آب داخل دیگ به بالای ۱۰۰ درجه سانتیگراد برسد به آن دیگ آبداغ می گویند حداکثر دمای آب در بویلر آب داغ معمولا تا ۱۳۰ درجه سانتیگراد می باشد. ( در دیگ آب داغ به دلیل فشار بالا و بسته بودن سیستم دمای آب افزایش یافته ولی تبدیل به بخار نمی شود. )

از دیگ های آب داغ در مواردی که دمای بالاتر از ۱۰۰ درجه سانتیگراد مورد نیاز است استفاده می گردد. مانند صنایع غذایی و لبنی (جهت به جوش درآوردن و پاستوریزه نمودن شیر )

دیگ آبگرم تک پاس ، دوپاس ، کوره برگشتی ، سه پاس  (بر اساس تعداد عبور دود )

بویلر ها بر حسب تعداد مسیری که گازهای حاصل از احتراق مشعل در دیگ طی می کند تا وارد دود کش شوند به موارد زیر تقسیم می شوند:

  • دیگ آبگرم تک پاس: نسل اول دیگ ها و بویلر های قدیمی از این نوع بوده اند که در آن ها گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را یک بار طی می کند و بعد وارد دودکش می شود. این نوع دیگ از رده خارج شده و دیگر ساخته نمی شود.
  • دیگ آبگرم دوپاس: گاز های حاصل از احتراق مسیر دیگ را دوبار طی می کند و بعد وارد دودکش می شود. ( گاز های حاصل از احتراق یک بار از جلو دیگ تا انتهای دیگ درون کوره حرکت کرده سپس از طریق لوله های انتقال حرارت به جلوی دیگ باز می گردد. بنابراین در این نوع دیگ دودکش جلو دیگ و سمت مشعل قرار دارد. )

1 - Click to view full size photo

  • دیگ آبگرم کوره برگشتی: گاز های ناشی از احتراق مسیر کوره را دوبار طی می کند (از مرکز کوره تا انتهای کوره حرکت کرده و به دلیل بسته و محدب بودن انتهای کوره از اطراف کوره به جلو باز می گردد.) و سپس به پاس لوله ها منتقل شده و از دود کش خارج می شود. به دلیل اینکه در واقع سه بار گاز ها طول دیگ را طی می کند راندمان دیگ های کوره برگشتی یشتر از بویلر های دو پاس می باشد. این نوع دیگ رایج ترین نوع در ظرفیت های پایین می باشد. (لازم به ذکر است طرح شماتیک زیر دیگ کوره برگشتی عقب خشک را نمایش می دهد در صورتی که دیگ های آبگرم کوره برگشتی انصار به صورت عقب خیس یا wetback طراحی و تولید می گردد. )

2 - Click to view full size photo

دیگ آبگرم سه پاس: گاز های ناشی از احتراق مسیر دیگ را سه بار طی می کند و  بعد وارد دودکش می شود. دیگ های سه پاس در صورتی که به درستی طراحی شده و دارای سطح انتقال حرارت مناسب باشد دارای بالاترین راندمان و پایین ترین دمای دودکش می باشند.3 - Click to view full size photo

دیگ آبگرم عقب تر (Wet Back) یا عقب خشک (Dry Back)

اگر بین محفظه احتراق و انتهای دیگ آب قرار گرفته باشد (آب واسطه بین محفظه احتراق و انتهای دیگ باشد) دیگ عقب تر یا پشت خیس یا wet back خواهد بود ولی اگر به جای آب از سیمان یا اجر نسوز استفاده شود عقب خشک یا dry back نامیده می شود. در دیگ های عقب خشک ه علت تفاوت زیاد دمای بین پاس های دو و سه سطح شبکه عقب دچار تنش زیاد و نهایتا نشتی می گردد. همچنین به دلیل مشکلات ناشی از استفاده مواد نسوز نیاز به انجام تعمیرات و نگهداری بیشتری دارند. بنابراین استفاده از دیگ های پشت تر به دلیل راندمان حرارتی بالاتر ، تنش های حرارتی کمتر و نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتر توصیه می گردد. (به جز ظرفیت های پایین)

4 - Click to view full size photo

دیگ آبگرم چدنی یا فولادی

دیگ های آبگرم بر اساس جنس به دو نوع چدنی و فولادی تقسیم می شوند. دیگ های چدنی به روش ریخته گری و به صورت پره پره در کارخانه تولید شده و معمولا در محل مونتاژ می شود در صورتی که دیگ های فولادی از ورق و لوله های آلیاژی آتشخوار به صورت یکپارچه تولید می شود. هر یک از دیگ ها دارای مزایا و معایب مخصوص خود بوده که در مقاله به صورت مشروح به صورت جداگانه به ان خواهیم پرداخت. ولی به صورت خلاصه می توان گفت دیگ های فولادی دارای راندمان و طول عمر بیشتر بوده و دیگ های چدنی به دلیل سهولت در حمل و نقل در پروژه های کوچک استفاده می گردد.

طبقه بندی بر اساس نوع سوخت مشعل

دیگ های آبگرم می توانند با مشعل با سوخت های مختلف کار کنند. مهمترین سوخت های مصرفی در دیگ ها گاز ، گازوئیل و مازوت می باشد. بنابراین امکان انتخاب دیگ با مشعل گاز سوز ، گازوئیل سوز ، دوگانه سوز گاز و گازوئیل و سه گانه سوز گاز و گازوئیل و مازوت فراهم می باشد.

دیگ آبگرم واترتیوب (Water Tube) یا فایر تیوب (Fire Tube)

در صورتی که گاز های حاصل از احتراق درون لوله های دیگ بوده و آب اطراف آن باشد به آن لوله آتشی یا فایر تیوب می گویند و در صورتی که آب از درون لوله ها عبور کرده و گاز های حاصل از احتراق اطراف آن باشد به آن لوله آبی یا واتر تیوب می گویند. استفاده از دیگ های فایر تیوب متداول تر  می باشد. ( معمولا سیستم واتر تیوب جهت دیگ های بخار با ظرفیت بالای ۳۲ تن در ساعت و فشار کاری بیش از ۲۵ استفاده می گردد. )
* تصاویر به صورت شماتیک و برگرفته از سایت شرکت اسپیراکس سارکو انگلیس می باشد.

 

اطمینان از قیمت و گارانتی انواع دیگ ها در فروشگاه :

 

قیمت کلیه دیگ های ارائه شده درتاسیسات 950 به روز بوده و تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است . بطوریکه این قیمت ها نیز شامل بخش تضمین بهترین قیمت های سایت تاسیسات 950  می باشند.

 

 

 

*******جهت کارشناسی سیستم ها با کارشناسان تاسیسات 950 تماس حاصل فرمایید.*******

 

تاسیسات 950 به­ مدیریت محمد حسن علوی افتخار دارد در جهت ارائه هرچه بهتر خدمات فنی مهندسی و با هدف ارتقاء صنعت تهویه مطبوع و تأسیسات مکانیکی گامی استوار بردارد. در این راستا تاسیسات 950 با بهره ­مندی از مدیریت متمرکز، پرسنل مجرب و متخصص، تحقیق و توسعه، استفاده از آخرین تکنولوژی در طراحی و محاسبات ،اهمیت به خدمات پس از فروش و تکیه بر تجربه 32 سال حضور در صنعت تهویه مطبوع و تأسیسات مکانیکی کشور ،حرکت خود را با شتاب چشمگیری ادامه دهد و به­ عنوان یکی از پیشگامان صنعت تاسیسات و تهویه مطبوع مطرح شود. تاسیسات 950 با تاکید بر کیفیت و تخصص ،اعتماد و همراهی کارفرمایان محترم را بهمراه داشته ،که از مهمترین دلایل پیشرفت این مجموعه بوده است. امید که با همیاری و همکاری و تلاش مجدانه همکاران و مدیران ،شاهد رضایتمندی روزافزون همه عزیزان از این مجموعه باشیم.

 

 

ویژگی ها

مشخصات کلی

برند : لوله و ماشین سازی ایران MI3
مدل : Hyper
کشور سازنده : ایران
تعداد پره : 16
ظرفیت حرارتی (Kcal/hr) : 1203783

مشخصات فنی

حجم آبگیری دیگ (lit) : 640
حجم محفظه احتراق (m^3) : 770
فشار کاری (bar) : 8
نوع سوخت گازی : گاز شهری
نوع سوخت مایع : گازوئیل

ابعاد

طول دیگ (mm) : 3070
وزن دیگ (Kg) : 3825
قطر دودکش دیگ (mm) : 400

سایر مشخصات محصول

ظرفیت حرارتی (Kcal/hr) : بالاتر از 1000000
لوله و ماشین سازی ایران MI3
Hyper
ایران
16
640
3070
3825
770
400
8
گاز شهری
گازوئیل
1203783
بالاتر از 1000000