تصفیه هوا

ستگاه های تصفیه هوا جهت بالابردن کیفیت هوای موجود در فضاهای بسته توانایی انجام فرایند های مختلف بر روی هوای محیط از جمله حذف ذرات بیماری زا (میکروب-باکتری-ویروس)، عوامل آلرژی زا (گرده گیاهان-قارچ ها-کپک ها)، از بین بردن بو (بوی سیگار و بو های نامطبوع)، و همچنین آلودگی های صنعتی مانند گازهای سمی (مونواکسید کربن-دی اکسید نیتروژن-دی اکسید سولفور و ...

ستگاه های تصفیه هوا جهت بالابردن کیفیت هوای موجود در فضاهای بسته توانایی انجام فرایند های مختلف بر روی هوای محیط از جمله حذف ذرات بیماری زا (میکروب-باکتری-ویروس)، عوامل آلرژی زا (گرده گیاهان-قارچ ها-کپک ها)، از بین بردن بو (بوی سیگار و بو های نامطبوع)، و همچنین آلودگی های صنعتی مانند گازهای سمی (مونواکسید کربن-دی اکسید نیتروژن-دی اکسید سولفور و ...) را دارا می باشند. استفاده از دستگاه های تصفیه هوا موجب کاهش چشمگیر حملات آسمی و آلرژیک در افراد مبتلا به بیماری های تنفسی شده و در سالمندان احتمال بروز سکته های قلبی و مغزی به دلیل افزایش فشار خون ناشی از تنفس هوای آلوده را کاهش می دهد.

در دستگاه های تصفیه هوا از فیلتر های مختلفی از جمله پیش فیلتر(معمولا قابل شستشو)، فیلتر پلاسما (ESP)، فیلتر کربن فعال(اکتیو)، فیلتر بوگیر، فیلتر هپا، لامپ UV، فیلتر یون منفی، مرطوب کننده هوا، و ... استفاده میشود که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند.

از دیگر امکاناتی که بر روی دستگاه های تصفیه هوا بصورت آپشنال موجود هستند می توان به نشانگر وضعیت هوا، تایمر روشن و خاموش و تنظیم میزان هوادهی اشاره نمود.

فضای اتاق پیشنهادی برای دستگاه تصفیه هوا بر اساس میزان هوادهی (جریان هوا) دستگاه مشخص شده و یکی از فاکتور های مهم در انتخاب تصفیه هوا می باشد. همچنین به هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا بهتر است تا از جریان هوای تازه جلوگیری شود.

پیش فیلترپیش فیلتر در دستگاه های تصفیه هوا معمولا قابلیت شستشو داشته و وظیفه جذب ذرات ریز و درشت هوا نظیر ذرات معلق، ذرات آلرژی زا، پرز، مو و ... را دارد.
فیلتر هپافیلتر هپا مهمترین قسمت دستگاه تصفیه هوا بوده و مخفف کلمات High Efficiency Particular Arresting به معنی توان بالای گرفتن ذرات می باشد. این فیلتر همانطور که از نامش پیداست، توانایی از بین بردن بیش از 97.99 درصد ذرات آلاینده هوا را دارا بوده و باعث بهبود کیفیت هوا می گردد. عملکرد فیلتر هپا به میزان ضخامت و قطر فیبرهای تشکیل دهنده آن می باشد. فیلتر هپا در دستگاه های تصفیه هوای خانگی با قابلیت جذب ویروس، باکتری، میکروب و جذب کامل ذرات معلق و ریزگردهای بزرگتر از 0.1 میکرون و همچنین کارایی تصفیه بیش از 99.99 ، مهمترین بخش این دستگاه ها می باشند.
فیلتر کربن فعال (کربن اکتیو)کربن اکتیو به اصطلاع به کربنی که توسط اکسیژن فراوری شده، گفته میشود. کربن فعال موجود در فیلتر کربن اکتیو باعث جذب درصد بالایی از ترکیبات شیمیایی موجود در هوا که باعث ایجاد بو می شوند، میگردد. این ترکیبات شامل گازهای آلاینده محیط نظیر No۲. No. Co۲،Co و همچنین ترکیبات آلی فرار (بنزن، رادون، فرمالدئیدو غیره را دارند) سرب وSo۲ (دی اکسید گوگرد) هستند. فیلتر کربن اکتیو دارای درجه بندی هایی بوده و در گرید های متفاوتی بر اساس میزان جذب مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلترها به دلیل سازگاری با محیط زیست بهترین گزینه برای حذف مواد شیمیایی ، گازها و بوهای نامطبوع منتشر شده در هوا بوده و پس از طی دوره زمانی مشخصی باید تعویض شوند.
فیلتر نانو پلاسمافیلتر نانو پلاسما با استفاده از ذرات نانو، قابلیت جذب الکتریکی ذرات آلرژی زا، بوزدایی و حذف آلودگی های هوا توسط ذرات نانو را دارا می باشد. ذرات نانو از رطوبت مایع شده درونی هوا منشاء گرفته و نیازی به مخزن آب داخل دستگاه ندارد.
لامپ UVلامپ ماوراء بنفش یا UV با تابش اشعه ماوراء بنفش که خاصیت ضد عفونی دارد، باعث از بین رفتن موجودات ذره بینی موجود در هوا از جمله ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها می شود. لامپ UV یکی از قسمتهای گرانقیمت دستگاه های تصفیه هوا بوده و زمان تعویض آن با توجه به طول عمر لامپ مشخص می شود.
فیلتر یون منفیفیلتر یون منفی با تولید ذرات باردار منفی باعث جذب و ته نشینی ذرات مضر موجود در هوا با بار مثبت می شوند. وجود فیلتر یون منفی باعث لطیف شدن هوا و بهبود بیماری های تنفسی می شود.

بیشتر

تصفیه هوا هیچ محصولی در این شاخه موجود نمی‌باشد.

تصفیه هوا