ه گزارش تاسیسات نیوز، یک کارشناس حوزه نفت و انرژی گفت: به نظر می رسد طی هفته های آینده سطح قیمت نفت در بازارهای جهانی روند افزایشی به خود گیرد.

 

 

 


رضا پدیدار در گفگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله که طی یک ماهه گذشته سطح قیمت های نفت از ۵۵ دلار به زیر ۵۰ دلار رسید، افزود: به باور کارشناسان بین المللی این کاهش قیمت ها بیشتر به عوامل فنی بازار مربوط می شود و قیمت ها در روزهای پیشرو به احتمال قوی روند صعودی به خود می گیرد.

وی به موضوع افزایش اندک سطح قیمت های نفت در بازارهای جهانی اشاره کرد و اظهارداشت: این تغییرات جزئی زیر سایه نگرانی های آینده بازار حاصل شد.

این کارشناس بازار انرژی گفت: افزایش خیلی کم قیمت نفت در بازار های جهانی بیشتر به دلیل کاهش عرضه نفت عربستان به پالایشگاه های کشورهای آسیایی بوده است.

وی با عنوان این نکته که بازار نفت از ماه آینده به سمت مسافرت های نیمه کره شمالی در حرکت است، افزود: این موضوع سبب می شود مصرف سوخت در قاره آمریکا و قاره سبز به شدت روند افزایشی به خود گیرد.

پدیدار بیان داشت: این افزایش مصرف تقاضای جدیدی در بازار ایجاد و به تبع قیمت نفت روی ریل صعودی قرار می گیرد.

وی در ادامه حمایت جدی روسیه و عربستان از تمدید توافق کاهش تولید در روزهای اخیر را یک نقطه مثبت در بازار نفت عنوان کرد و یادآورشد: اوپک در نشست ۲۵ می خود در وین در خصوص توافق کاهش تولید نفت برای نیمه دوم امسال تصمیم گیری خواهد کرد.