ه گزارش تاسیسات نیوز، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه در دو ماه گذشته میزان صادرات برق ایران سه برابر نسبت به سال قبل رشد داشته است، گفت: عراق قسط دوم خود را بابت خرید برق از ایران پرداخت کرد و میزان بدهی این کشور به ۸۰۰ میلیون دلار کاهش یافت.

هوشنگ فلاحتیان درخصوص رویکرد صادرات برق به کشورهای همسایه در سال جاری اظهار کرد: وزارت نیرو در نظر دارد میزان صادرات برق به کشورهای همسایه را افزایش دهد، به‌طوری که در دو ماه گذشته میزان صادرات برق نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان صادرات برق به کشور عراق بوده است، افزود: در حال حاضر میزان صادرات برق به عراق نسبت به سال قبل رشد داشته و حتی در روزهای اخیر به مرز ۱۳۵۰ مگاوات نیز رسیده است.

فلاحتیان در ادامه گفت: رشد و میزان صادرات برق به درخواست کشورهای طرف قرارداد بستگی دارد، اما آنچه مشخص است اینکه روند صادرات برق نشان می‌دهد تا پایان سال ۵۰ درصد نسبت به سال قبل رشد صادرات داشته باشیم.

به گفته معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی میزان صادرات برق به کشورهای طرف قرارداد باید به ۱۰ میلیارد کیلووات ساعت برسد.